Firmy podle kraje

SEO Optimalizace – optimalizace stránek pro vyhledávače

K čemu slouží SEO Optimalizace

Každý internetový vyhledávač si pravidelně stahuje obsah všech webových stránek a dokumentů, které se na internetu nachází. Ukládá si je do databáze a nabízí je v určitém pořadí svým uživatelům. Pořadí není náhodné, vyhledávač zobrazuje webové stránky podle svých vlastních kritérií.

SEO (Search Engine Optimization, optimalizace pro vyhledávače) pracuje s těmito kritérii a upravuje webové stránky tak, aby internetové vyhledávače zobrazily na určité zadané slovo Vaši webovou stránku na prvních pozicích. Vhodnou SEO optimalizací si zajistíte návštěvnost nejen stovek, ale i tisícovek návštěvníků každý den.

Kvalitní SEO optimalizace je běh na dlouhou trať. Výrazné skoky v pozicích směrem kupředu se mohou projevit teprve po několika měsících nebo i letech. Mějte proto trpělivost, velký příliv nových zakázek Vám za to stojí!

Co je k dobré SEO optimalizaci potřeba

a) Najmout si zkušeného odborníka

V první řadě je dobré najmout si zkušeného člověka, který se danou problematikou zabývá již několik let. Dnes SEO nabízí mnoho firem, ale jen málo z nich umí optimalizaci provést kvalitně a zodpovědně. Chtějte dopředu vidět jejich úspěchy a pokroky v předchozích projektech a v čem jejich SEO optimalizace spočívá.

Tím ovšem práce na webových stránkách nekončí. Měli byste si najmout odborníka, který by se o stránky neustále staral, zajišťoval, aby se na stránkách neustále objevovaly nové textové informace, a dále udržoval stránky aktualizované.

b) Neustále nové texty, fotografie a informace

Pro malé firemní stránky se doporučuje přidávat jeden článek rozsahu A4 jednou týdně, maximálně jednou za 14 dní. Vyhledávače musí webové stránky častěji stahovat, a tím jsou pro vyhledávač zajímavé.

c) Stálá péče o www stránky

Další zásadou je neustávající práce. I když se daná stránka dostane pro konkrétní klíčové spojení na požadovanou pozici, práce na optimalizaci tím rozhodně nekončí. Stránky je třeba nestále udržovat a pečovat o ně. Je nutné neustále sledovat pokroky konkurence, stránky aktualizovat, aby byly pro vyhledávače atraktivní. Pokud se přestaneme o stránky starat, začnou pozice po cca 1 – 2 měsících znovu rychlým tempem padat. Získat původní pozice Vás bude stát další peníze a několik měsíců čekání.

Další články: